Spustenie medziherňových turnajov - 06.11.2006 - Igor Dorica

Medziherňové turnaje si získali svojich fanúšikov v hráčskej komunite, ale aj samotných herniach, už vo viacerých krajinách. Princíp je veľmi jednoduchý. V jeden deň hráči bojujú o čo najlepšie umiestnenie na lokálnom turnaji v konkrétnych herniach, druhý deň si zahrajú najlepší v online turnaji. Viac informácií získate po rozkliknutí novinky.

Spoločnosť UnitedGaming a.s. v rámci svojich aktivít spúšťa pre všetky platne licencované herne novú aktivitu zameranú na zvyšovanie návštevnosti, popularity a samozrejme tržieb herne v danom regióne, formou organizovania medziherňových turnajov. Zapojenie sa do tohto, ako aj do ďalších turnajov je bezplatné.

Turnaje sa budú hrať dvojkolovým dvojkolovým systémom, keď sa v prvý deň (sobota) určia najlepší hráči v danej herni, ktorí sa v druhom kole (nedeľa) stretnú v online turnaji s najlepšími hráčmi z ostatných zapojených herní.

Aby boli turnaje pre hráčov dostatočne zaujímavé, UnitedGaming a.s. venuje do každého z nich viacero zaujímavých cien (slúchadlá, podložky pod myš, hry, predplatné časopisov a podobne).

Systém lokálneho (sobotného) a online (nedeľného) turnaja bude určený podľa turnajovej hry a počtu prihlásených herní a hráčov hlavným adminom medziherňových turnajov, Nicolasom „xavierom“ Borodym.

Samotná registrácia do turnaja bude prebiehať priamo v herni do posledného dňa pred turnajom. Zoznam prihlásených bude nutné zaslať hlavnému adminovi turnaja ešte pred jeho začiatkom.

Prihlásení hráči za účasť v turnaji spoločnosti UnitedGaming a.s. neplatia, no sú samozrejme povinní zaplatiť herni sumu za hranie podľa konkrétneho cenníka.

Pomoc s propagáciou Medziherňových turnajov prisľúbili viaceré webové stránky venujúce sa počítačovému hraniu, ako napríklad gamestation.sk, e-sports.sk, warcraft3.sk, www.fifa.sk a mnohé ďalšie.

Čo musí herňa urobiť, ak sa chce zapojiť do konkrétneho turnaja?
1.) Poslať email so žiadosťou o registračný formulár pre hráčov hlavnému adminovi medziherňových turnajov Nikolasovi „xavierovi“ Borodymu.
2.) Ak ste ešte nevyplnili tzv. informačnú kartu herne, urobte tak prosím a pripojte ju k svojmu emailu.
3.) Po obdržaní registračného formuláru umožniť hráčom registráciu a odohranie turnaja v danej herni.
4.) Pomôcť s propagáciou turnaja v konkrétnej herni vytlačením a vylepením plagátu s informáciami o jeho konaní (plagát bude herni zaslaný emailom).
5.) Zapojiť sa do turnaja bude umožnené len herni, ktorá má zakúpený potrebný počet kópií konkrétnej hry a má zaplatenú multilicenciu na dané obdobie.

Zároveň by sme Vás chceli poprosiť, aby ste sa prihlasovali iba v prípade, že o organizovanie turnaja máte záujem a bude vo Vašej herni človek/administrátor, ktorý v spolupráci s našimi administrátormi zabezpečí pohodlný priebeh v herni. Toto je kľúčová vec, nakoľko iba kvalitnou organizáciou budú hráči spokojní a prídu si aj so svojimi ďalšími kamarátmi zahrať aj nabudúce. Druhou nevyhnutnou vecou je trpezlivosť pri organizovaní. Je pravdepodobné, že potrvá nejaký čas, kým sa odstránia viaceré chyby a z turnajov nebude odchádzať nikto nespokojný.

Ako často sa budú medziherňové turnaje konať?  
Do konca roka 2006 sa plánuje zorganizovať jeden medziherňový turnaj každé dva týždne. Podľa popularity a odozvy ako od hráčov, tak samotných herní, plánujeme turnaje v budúcnosti organizovať častejšie.

V akých hrách budú medziherňové turnaje usporiadané?  
Prvé turnaje budú v najobľúbenejších progamingových hrách, tj. Counter-Strike 1.6 a Warcraft 3: The Frozen Throne. Do budúcnosti však plánujeme turnaje v hrách ako Unreal Tournament 2004, FIFA 07, Call of Duty 2 a v mnohých ďalších.

Koho kontaktovať, ak niečomu nerozumiem alebo mám dodatočné otázky?  
Odpovede na všetko ohľadne medziherňových turnajov môžete smerovať na hlavného admina medziherňových turnajov. Rovnako tak uvítame akúkoľvek odozvu, nápady a návrhy na zlepšenie celkovej kvality.

Kontakt na hlavného admina medziherňových turnajov:  
Nikolas „xavier“ Borody
borody@unitedgaming.sk
ICQ: 224680958
Telefón: +421 904 512109